احاديث معصومين (ع)
ترس از خدا
امام حسین (عليه‏ السلام) فرمودند: لا یأمَن یومَ القیامَةِ إلاّ مَن خافَ الله فِی الدُّنیا؛ کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت. (مناقب ابن شهر آشوب، ج4، ص 69)
وضعیت سایت
بازدیدکنندگان : 1424954
آمار بازدیدکنندگان
918امروزmod_vvisit_counter
5621دیروزmod_vvisit_counter
6539این هفتهmod_vvisit_counter
26634هفته گذشتهmod_vvisit_counter
89771این ماهmod_vvisit_counter
154251ماه گذشتهmod_vvisit_counter
3379939کل بازدیدهاmod_vvisit_counter

بازدیدکنندگان: 150 مهمان حاضر
IP شما: 54.80.33.183
 , 
امروز: 29 آبان 1396
صفحه اصلی كليات حديث کتاب شناسي حدیث كتاب شنـاسـي امام سجاد(ع)، صحیفه سجادیه و رساله حقوق

جدیدترین مطالب

كتاب شنـاسـي امام سجاد(ع)، صحیفه سجادیه و رساله حقوق

میانگین امتیار کاربران: / 0
ضعیفعالی 

به کوشش سلمان حبيبى و مختار شمس‌الدینی مطلق

این اثر بیش از ۱۰۰۰ کتاب(چاپی و خطی) و پایان نامه درباره امام سجاد علیه‌السلام را به ۳۶ زبان در قالب ۵ بخش گردآوی نموده است.

بخش نخست به کتابشناسی امام سجاد علیه‌السلام اختصاص داشته و برخی از مهم‌ترین کتاب‌ها درباره سیره و زندگانی آن امام همام به زبان‌های مختلف توصیف گردیده است.

بخش دوم شامل کتابشناسی صحیفه سجادیه است که در سه فصل مجزا فراهم آمده است، در فصل اول آثار مرتبط با شروح و تعلیقات صحیفه سجادیه ذکر شده است. فصل دوم و سوم این بخش به ترتیب به ترجمه‌های فارسی و غیرفارسی صحیفه سجادیه پرداخته است.

کتابشناسی شرح‌های رساله حقوق و ترجمه‌های فارسی و غیرفارسی رساله حقوق، موضوعات اصلی بخش سوم این اثر را تشکیل می‌دهند. همچنین بخش‌های چهارم و پنجم این اثر به ترتیب به معرفی نسخه‌های خطی و پایان‌نامه‌های مرتبط با امام سجاد(ع)، صحیفه سجادیه و رساله حقوق می‌پردازد. در پایان کتاب نمایه پدیدآورندگان، نمایه عناوین کتب به زبان‌های مختلف و نمایه پایان‌نامه‌ها آورده شده است.

چاپ اول این کتاب در ۴۲۰ صفحه، توسط مجمع جهانی اهل‌بیت علیهم‌السلام به مناسبت برگزاری همایش بین‌المللی امام سجاد علیه‌السلام منتشر گردیده است.