احاديث معصومين (ع)
هوشياري در مقابل ظالمان
امام حسين (عليه‏ السلام) فرمودند: لِيَكُنْ كُلُّ امْرِئٍ مِنْكُمْ حِلْساً مِنْ اَحْلاسِ بَيْتِهِ مـادامَ هذَا الرَّجُلُ حَيّاً فَاِنْ يُهْلَكْ وَاَنْتُمْ أحْياءٌ رَجَوْنا اَنْ يُخَيِّرَاللّه‏ُ لَنا وَيُؤْتينا رُشْدَنا وَلا يَكِلَنا اِلى انْفُسِنا، «اِنَ‏اللّه‏َ مَعَ الَّذينَ اتَّقَوا وَالَّذينَ هُمْ مُحْسِنُون.» [نحل، 128]َ؛ هريك از شما تا زمانى‏كه اين مرد (معاويه) زنده است خانه نشين در خانه خودش باشد (يعنى حركتى نكند) پس وقتى كه او به هلاكت رسيد و شما زنده بوديد اميد است كه خداوند رشد و رستگارى را براى ما برگزيند و ما را بخودمان وامگذارد، (همان طور كه در قرآن وعده فرموده است كه) خدا با كسانى است كه تقوا پيشه كنند و كار نيكو انجام دهند. [موسوعة كلمات الامام الحسين ص 205، ح 152.]
وضعیت سایت
بازدیدکنندگان : 1192787
آمار بازدیدکنندگان
885امروزmod_vvisit_counter
3170دیروزmod_vvisit_counter
19338این هفتهmod_vvisit_counter
31186هفته گذشتهmod_vvisit_counter
107648این ماهmod_vvisit_counter
108169ماه گذشتهmod_vvisit_counter
2853082کل بازدیدهاmod_vvisit_counter

بازدیدکنندگان: 102 مهمان حاضر
IP شما: 54.224.108.189
 , 
امروز: 06 مرداد 1396
صفحه اصلی كليات حديث کتاب شناسي حدیث كتاب شنـاسـي امام سجاد(ع)، صحیفه سجادیه و رساله حقوق

جدیدترین مطالب

كتاب شنـاسـي امام سجاد(ع)، صحیفه سجادیه و رساله حقوق

میانگین امتیار کاربران: / 0
ضعیفعالی 

به کوشش سلمان حبيبى و مختار شمس‌الدینی مطلق

این اثر بیش از ۱۰۰۰ کتاب(چاپی و خطی) و پایان نامه درباره امام سجاد علیه‌السلام را به ۳۶ زبان در قالب ۵ بخش گردآوی نموده است.

بخش نخست به کتابشناسی امام سجاد علیه‌السلام اختصاص داشته و برخی از مهم‌ترین کتاب‌ها درباره سیره و زندگانی آن امام همام به زبان‌های مختلف توصیف گردیده است.

بخش دوم شامل کتابشناسی صحیفه سجادیه است که در سه فصل مجزا فراهم آمده است، در فصل اول آثار مرتبط با شروح و تعلیقات صحیفه سجادیه ذکر شده است. فصل دوم و سوم این بخش به ترتیب به ترجمه‌های فارسی و غیرفارسی صحیفه سجادیه پرداخته است.

کتابشناسی شرح‌های رساله حقوق و ترجمه‌های فارسی و غیرفارسی رساله حقوق، موضوعات اصلی بخش سوم این اثر را تشکیل می‌دهند. همچنین بخش‌های چهارم و پنجم این اثر به ترتیب به معرفی نسخه‌های خطی و پایان‌نامه‌های مرتبط با امام سجاد(ع)، صحیفه سجادیه و رساله حقوق می‌پردازد. در پایان کتاب نمایه پدیدآورندگان، نمایه عناوین کتب به زبان‌های مختلف و نمایه پایان‌نامه‌ها آورده شده است.

چاپ اول این کتاب در ۴۲۰ صفحه، توسط مجمع جهانی اهل‌بیت علیهم‌السلام به مناسبت برگزاری همایش بین‌المللی امام سجاد علیه‌السلام منتشر گردیده است.